OSP w Bredynkach

Obchody jubileuszu 100-lecia istnienia OSP Bredynki (18 czerwca 2011 roku)

19-06-2011

Nasze serca płonęły z radości do tego stopnia, że padający wtedy ulewny deszcz nie był w stanie ugasić tych płomieni. W takiej atmosferze odbył się Jubileusz 100-lecia istnienia naszej OSP- uroczystość, do której przygotowywaliśmy się długo i tak samo długo na nią czekaliśmy. Aż w końcu 18 czerwca 2011 roku ten dzień stał się rzeczywistością.

Jesteśmy szczęśliwi, że w tym ważnym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Władz Samorządowych i Administracyjnych, nasi Zwierzchnicy, byli członkowie OSP w Bredynkach oraz mieszkańcy Bredynek i okolicznych miejscowości.

Ci, których zabrakło również o nas nie zapomnieli:

osp 002.jpg

Koledzy druhowie z OSP gmin Biskupiec i Kolno stanęli z nami do zbiórki pododdziałów. Razem celebrowliśmy Mszę Świętą w kaplicy Św. Rocha, którą odprawił Proboszcz naszej parafii Ks. Andrzej Adamczyk.

wymarsz.jpg msza.jpg

msza1.jpg marsz.jpg

Otwarcia uroczystości dokonała Burmistrz Miasta Biskupiec Pani Elzbieta Samorajczyk. Odczytano rys historyczny naszej jednostki po czym Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP Grzegorz Matczyński przystąpił do wręczenia i dekoracji sztandaru.

Komitet Fundacji Sztandaru przekazał Akt Ufundowania Sztandaru  nastepujacej treści:

Akt Ufundowania Sztandaru

dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bredynkach

Aby sztandarem tym nawiązać do najwiekszych wartości w imię tradycji, wierności, honoru i męstwa. aby za najwyższy trud i poswiecenie w obronie życia i mienia dać symbol swego przywiązania i wiezi naszego społeczeństwa z Ochotniczą Strażą Pożarną, by pod sztandarem tym kształtowały swoje postawy patriotyczne kolejne pokolenia strazaków ochotników, czynimy to w 100 rocznicę powstania OSP Bredynki-dnia 18 czerwca 2011 r

W imieniu Komitetu Fundacji Sztandaru akt ten podpisuje

Przewodniczący Komitetu Fundacji Sztandaru

Prościńska Anna

Bredynki 18 czerwca 2011 roku

Fundatorów naszego sztandaru zaprosiliśmy do uroczystego wbijania gwoździ oraz wpisywania do kart naszej kroniki.

1. Radni Rady Miejskiej Gminy Biskupiec
  2. Burmistrz Miasta Biskupiec