OSP w Bredynkach

NASZE AKCJE W 2008 ROKU

W 2008 roku uczestniczyliśmy 39 razy w akcjach ratowniczych, w tym:

• w gaszeniu pożarów- 20 razy;

• w likwidacji miejscowych zagrożeń-19 razy.

Poza terenem gminy interweniowaliśmy 5 razy.

Zawidy-wypadek autobusu

W miejscowości Zawidy autokar jadący z Kętrzyna do Olsztyna uderzył w drzewo. Autobusem podróżowało 27 osób.  W wyniku wypadku 16 osób zostało rannych, w tym 4 ciężko.

Wypadek autobusu w Zawidach

Biesowo-pożar budynku mieszkalnego

W dniu 25.04.2008 zostaliśmy wezwani do pożaru poddasza i dachu budynku wielorodzinnego w miejscowości Biesowo, gm. Biskupiec. W akcji brało udział 13 zastępów straży pożarnej. W wyniku zdarzenia spłonął całokowicie dach i poddasze budynku wraz z wyposażeniem, natomiast uratowano część parterową.  W pożarze zginął mieszkaniec budynku.

Pomoc sąsiedzkiej drużynie OSP

Zabrodzie- pożar budynków gospodarczych

zabrodzie1.JPG zabrodzie2.JPG

Perygrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

22 października 2008 roku uczestniczyliśmy w peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Zabezpieczenie terenu leśnego

W miejscowym lesie między miejscowościami Samławki-Bredynki przy drodze nr 590 ujawniono 21 niewybuchów z czasów II wojny światowej. Pomagaliśmy zabezpieczać teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.